Araç Yıkama ve Araç Kuaförü

ARAÇ YIKAMA ve ARAÇ KUAFÖRÜ

Önemli tavsiyelerden biri de aracınızın en az haftada bir defa yıkanması gerektiğidir. Araç yeni ise yılda bir boya koruma, iki yılda bir de pasta cila yapılması önerilmektedir. Aracınızın değer verme, paranızı değer vermektir. Aracınızın ikinci el değerini arttıran önemli hususlardan biri de aracınıza gereken değeri vermektir.10 yaş üstü araçlarda genelde boya ve güneş olmaları olmaktadır. Bu solmanın olması aracın gereken bakımının İyi yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

Araç için tavsiyeler;

1.Haftada bir aracımızı yıkatın. Araç yıkatılırken fırça gibi sert cisimlerle yıkanmaması gerekmektedir. Boya kaporta üzerine bolca köpük sıkılmalı, belirli bir süre sonrada sıkılan köpük su ile durulama yapılarak yıkama işlemi gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kurulama yapılırken pamuksu Su emiciliği yüksek özel bezlerle kurulama yapılmalıdır.
2-Yılda bir boya koruma yaptırın.
3-İki yılda bir pasta cila yaptırın.
4-Aracınızı ağaç altına park etmeyin. Reçine gibi ağaçtan dökülen meyve asitleri aracınızın kaportasını zarar verebilir.
5-Kuşların kümelendiği yuva yaptığı yerlere aracınızı park etmeyin. Kuş pisliği asidik özelliğe sahiptir. Kuş pislikleri aracınızın boyası ile etkileşerek zarar verebilir.
6-Aracınızın fabrika bacalarından etkilenmeyen yerlere park ediniz. Fabrika bacalarından çıkan curuf aracınızın kaportasına yapışarak boyasını olumsuz etkileyecektir.
7-Mümkünse aracınızın kapalı bir garajda olması aracın dış etkenlerden etkilenmesini engeller.