OTO CAMLARI HAKKINDA

OTO CAMLARI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Oto camları ikiye ayrılır Havala Temperli ve Mikalı camlar olmak üzere. Bu camların özellikleri normal camlara göre beş kat daha dayanıklıdır. Normal Cama Bir darbe geldiğinde dağılarak kişiye Zararlar verebilir. Temperli ve mikalı camlara darbe geldiğinde irili ufaklı parçalara ayrılarak kişiye zarar ve yaralanmaları önler. Atomik bir yapıya sahiptir. Mikalı camlar sadece ön camlarda kullanılmaktadır. Aracın kapı camları ve bagaj camları havalı temperli camlardan oluşmaktadır.

Oto camların orjinal olması Şundan dolayı önemlidir; aracın camında oluşabilecek optik hatalar görme bozukluğuna neden olabilir. Bu yüzden orjinal olmayan oto camların takılmaması sizlere yarar sağlar. Araçların oto camlarında rezistansların olması buğuların çözülmesine katkıda bulunmaktadır. Ön camlar da genelde kalorifer yöntemiyle buğu çözülürken arka camlar da rezistans İle buğu çözme işlemi gerçekleştirilmektedir. Üst sınıf araçların genelinde ön camda da rezistans bulunmaktadır. Camdaki buğuyu çözmedeki diğer bir yöntemde camı kolonya veya alkol içerikli kimyasallar ile temizlemek çözüm getirebilir.

Seyir halinde ön cama gelen taşlardan dolayı bir çatlak oluşması halinde o çatlağın onarılması mümkündür. Mini onarım yapan yerlerde bu tür işlemi yaptırabilirsiniz.